Wielomilionowe odszkodowanie dla zawodnika UFC

In Zarobki, Zawodnicy On

odszkodowanie

Yoel Romero, kubański zapaśnik, a aktualnie zawodnik amerykańskiej organizacji UFC wygrał proces z Gold Star Performance Products, producentem suplementów.

Sprawa rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to Romero został przyłapany na dopingu. Zawodnik tłumaczył się wówczas zanieczyszczonymi suplementami firmy Gold Star. Niezależne badania przeprowadzone przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) potwierdziły te informacje, dzięki czemu zawodnikowi skrócono karę zawieszenia z dwóch lat do sześciu miesięcy.

Po zakończeniu sprawy przez USADA, Romero postanowił iść jednak do sądu i walczyć o odszkodowanie z Gold Star Performance Products.

Proces właśnie się zakończył i jak poinformował jego menadżer, Abraham Kawa, Romero zostało zasądzone odszkodowanie w wysokości 27,45 miliona dolarów.

W rozmowie dla serwisu ESPN, Kawa wyjaśnił skąd taka kwota.

– 3 miliony za utracone zarobki, 3 miliony za utraconą reputację oraz 3 miliony za szkody emocjonalne. Kwoty te zostały pomnożone przez trzy w związku z zapisami ustawy o oszustwach konsumenckich stanu New Jersey.

Na razie nie wiadomo jednak jaka część z zasądzonych pieniędzy ostatecznie trafi do kieszeni zawodnika, który będzie musiał uregulować wszystkie wydatki związane z procesem i kwestiami podatkowymi.

Podobne publkacje:

MMA na targach FIWE Fitness Trade Show

Targi FIWE Fitness Trade Show zbliżają się wielkimi krokami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 wrzesień, a jak zapowiadają

Read More...

Pierwsze spotkanie sekcji trenerskiej MMA Polska

Niedawno powstałe Stowarzyszenia MMA Polska, organizacja promująca i zajmująca się mieszanymi sztukami walki w ich wersji amatorskiej, systematycznie przyciąga

Read More...

Carlo Di Blasi prezesem One Championship we Włoszech

Azjatycka organizacja One Championship ogłosiła, że Carlo Di Blasi został mianowany prezesem organizacji we Włoszech. Jako członek kierownictwa organizacji,

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu