Wielomilionowe odszkodowanie dla zawodnika UFC

In Zarobki, Zawodnicy On

odszkodowanie

Yoel Romero, kubański zapaśnik, a aktualnie zawodnik amerykańskiej organizacji UFC wygrał proces z Gold Star Performance Products, producentem suplementów.

Sprawa rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to Romero został przyłapany na dopingu. Zawodnik tłumaczył się wówczas zanieczyszczonymi suplementami firmy Gold Star. Niezależne badania przeprowadzone przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) potwierdziły te informacje, dzięki czemu zawodnikowi skrócono karę zawieszenia z dwóch lat do sześciu miesięcy.

Po zakończeniu sprawy przez USADA, Romero postanowił iść jednak do sądu i walczyć o odszkodowanie z Gold Star Performance Products.

Proces właśnie się zakończył i jak poinformował jego menadżer, Abraham Kawa, Romero zostało zasądzone odszkodowanie w wysokości 27,45 miliona dolarów.

W rozmowie dla serwisu ESPN, Kawa wyjaśnił skąd taka kwota.

– 3 miliony za utracone zarobki, 3 miliony za utraconą reputację oraz 3 miliony za szkody emocjonalne. Kwoty te zostały pomnożone przez trzy w związku z zapisami ustawy o oszustwach konsumenckich stanu New Jersey.

Na razie nie wiadomo jednak jaka część z zasądzonych pieniędzy ostatecznie trafi do kieszeni zawodnika, który będzie musiał uregulować wszystkie wydatki związane z procesem i kwestiami podatkowymi.

You may also read!

Mateusz Borek ambasadorem sportu Ringier Axel Springer Polska

Od marca 2020 r. dziennikarz sportowy Mateusz Borek rozpocznie stałą współpracę z Ringier Axel Springer Polska. Miłośnicy sportu będą

Read More...

Zaborowski i Wrzosek trenerami w programie „Tylko jeden”

Już na początku marca na antenie Polsatu będzie miał miejsce premiera pierwszego odcinka programu „Tylko Jeden”. Nowe reality show, w którym

Read More...

Puchar Polski MMA 2020

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne zawody z cyklu Amatorskiej Ligi MMA. Puchar Polski MMA 2020 dedykowany Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostanie

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu