Wielomilionowe odszkodowanie dla zawodnika UFC

In Zarobki, Zawodnicy On

odszkodowanie

Yoel Romero, kubański zapaśnik, a aktualnie zawodnik amerykańskiej organizacji UFC wygrał proces z Gold Star Performance Products, producentem suplementów.

Sprawa rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to Romero został przyłapany na dopingu. Zawodnik tłumaczył się wówczas zanieczyszczonymi suplementami firmy Gold Star. Niezależne badania przeprowadzone przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) potwierdziły te informacje, dzięki czemu zawodnikowi skrócono karę zawieszenia z dwóch lat do sześciu miesięcy.

Po zakończeniu sprawy przez USADA, Romero postanowił iść jednak do sądu i walczyć o odszkodowanie z Gold Star Performance Products.

Proces właśnie się zakończył i jak poinformował jego menadżer, Abraham Kawa, Romero zostało zasądzone odszkodowanie w wysokości 27,45 miliona dolarów.

W rozmowie dla serwisu ESPN, Kawa wyjaśnił skąd taka kwota.

– 3 miliony za utracone zarobki, 3 miliony za utraconą reputację oraz 3 miliony za szkody emocjonalne. Kwoty te zostały pomnożone przez trzy w związku z zapisami ustawy o oszustwach konsumenckich stanu New Jersey.

Na razie nie wiadomo jednak jaka część z zasądzonych pieniędzy ostatecznie trafi do kieszeni zawodnika, który będzie musiał uregulować wszystkie wydatki związane z procesem i kwestiami podatkowymi.

Podobne publkacje:

Fame MMA wspiera Polski Związek MMA i Amatorską Ligę

Podczas niedawnej konferencji prasowej organizacji Fame MMA ogłoszono, że marka ta rozpoczyna współpracę z Amatorską Ligą MMA i Polskim

Read More...

Lublin miastem kolejnej gali FEN

Federacja FEN po raz pierwszy w swojej sześcioletniej historii zawita do Lublina. 28 marca Hala Globus ugości najlepszych w

Read More...

UFC Fight Night 161 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów i oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu