Decyzja zapadała. Właściciel UFC wejdzie na giełdę

In Biznes, Finanse On

Decyzja zapadała. Właściciel UFC wejdzie na giełdę

Dosłownie dwa miesiące temu zaczęły pojawiać się informacje mówiące o tym, że firma Endeavour LLC, właściciel organizacji UFC, przygotowuje się do wejścia na giełdę. W tym czasie trwały prace nad opracowaniem oferty publicznej. Mówiono również o tym, że firma chciałby zrealizować swoje plany jeszcze przed końcem tego roku, a decyzja o wejściu na giełdę miała być uzależniona od sytuacji rynkowej.

Dziś już wiadomo oficjalnie, że szefostwo Endeavour zdecydowało o tym, że będzie notowana na giełdzie nowojorskiej.

W formularza firmy przygotowanych przed wejściem na giełdę można wyczytać, że w 2018 Endeavour miał 3,61 miliarda dolarów przychodu. Zysk operacyjny przedsiębiorstwa wyniósł natomiast 551,1 miliona dolarów.  Wskazano także zagrożenia dla firmy, w tym pokaźne zadłużenie, nieprzewidywalność na rynku mediów, na którym działa Endeavour oraz ryzyko związane z utratą zdrowia przez zawodników UFC i możliwością pozwów sądowych.

Dzięki wejściu na giełdę i pozyskaniu pieniędzy, Endeavour planuje rozszerzyć swoją działalność i spłacić inwestorów, którzy pomogli przy zakupie organizacji UFC.

Podobne publkacje:

UFC Academy Combine rozpoczyna działalność

Amerykańska organizacja UFC poinformowała, że uruchamia nowy program dla sportowców, pod nazwą UFC Academy Combine. Ma być to nowa

Read More...

FEN 26 zapowiedziane. Organizacja wraca do Wrocławia

Gala FEN 26 odbędzie się 12 października w hali Orbita we Wrocławiu. Federacja tym samym po raz ósmy w

Read More...

Bisar Partnerem biznesowym FEN

Firma Bisar SA została Partnerem biznesowym federacji Fight Exclusive Night. Marka ta to ogólnopolska agencja o międzynarodowym zasięgu, specjalizująca

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu