Spadek przychodów UFC w roku 2018

In Aktualności On

przychodów

W zeszłym roku Agencja Moody’s Investors Service ogłosiła, że przychody UFC Holdings znacząco przekroczyły 700 milionów dolarów i był to najlepszy wynik w historii firmy. Wygląda jednak na to, że rok 2018 przyniósł spadek przychodów. Jak poinformował bowiem serwis Bloody Elbow, opierając się na raportach Moody’s i Standard & Poor’s Global Ratings, przychody za rok 2018 przekroczyły znacznie 600 milionów dolarów. UFC zanotowało więc spadek przychodów na poziomie około 100 milionów.

Patrząc na przychody UFC w roku 2017 warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że znacząca ich część pochodziła z walki bokserskiej pomiędzy Floydem Mayweatherem i Conorem McGregorem, której współorganizatorem było właśnie UFC. Takiego wydarzenie zabrakło natomiast w roku 2018.

Analitycy wskazują jednak, że mimo mniejszych przychodów w zeszłym roku, podpisanie nowej, wieloletniej umowy z ESPN spowoduje stabilizację firmy i jej finansów.

Nie wiadomo natomiast jaki zysk przyniósł organizacji UFC rok 2018. W zeszłym roku różne źródła podawały, że zysk operacyjny (przed opodatkowaniem, potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań i amortyzacji) organizacji w 2017 rok miał wynieść około 320 milionów dolarów. W roku 2016 miał on kształtować się na poziomie 226 milionów, a rok wcześniej w okolicach 189 milionów.

Warto również przypomnieć, że w roku 2016 ówczesny dyrektor zarządzający UFC Lorenzo Fertitta powiedział, że firma zamknęła rok 2015 z przychodem w wysokości około 600 milionów dolarów. Szacowano również, że dwanaście miesięcy później przychody miały wynieść 609 milionów.

Podobne publkacje:

Rizin i wielkie cele japońskiej organizacji

Japońska organizacja Rizin, której szefem jest Nobuyuki Sakakibara, twórca legendarnej już organizacji Pride, została założona w roku 2015. Marka rozwija

Read More...

ALMMA 169 Oborniki Śląskie i ALMMA 170 Lublin

Amatorska Liga MMA ogłosiła terminy dwóch kolejnych wydarzeń ze swojego cyklu zawodów. 25 maja – ALMMA 169 –I Ogólnopolski

Read More...

Trening medialny FEN 25 na Go Active Show

Organizacja Fight Exclusive Night weźmie udział w targach Go Active Show, które w dniach 24-26 maja odbędą się w

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu