Spadek przychodów UFC w roku 2018

In Aktualności On

przychodów

W zeszłym roku Agencja Moody’s Investors Service ogłosiła, że przychody UFC Holdings znacząco przekroczyły 700 milionów dolarów i był to najlepszy wynik w historii firmy. Wygląda jednak na to, że rok 2018 przyniósł spadek przychodów. Jak poinformował bowiem serwis Bloody Elbow, opierając się na raportach Moody’s i Standard & Poor’s Global Ratings, przychody za rok 2018 przekroczyły znacznie 600 milionów dolarów. UFC zanotowało więc spadek przychodów na poziomie około 100 milionów.

Patrząc na przychody UFC w roku 2017 warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że znacząca ich część pochodziła z walki bokserskiej pomiędzy Floydem Mayweatherem i Conorem McGregorem, której współorganizatorem było właśnie UFC. Takiego wydarzenie zabrakło natomiast w roku 2018.

Analitycy wskazują jednak, że mimo mniejszych przychodów w zeszłym roku, podpisanie nowej, wieloletniej umowy z ESPN spowoduje stabilizację firmy i jej finansów.

Nie wiadomo natomiast jaki zysk przyniósł organizacji UFC rok 2018. W zeszłym roku różne źródła podawały, że zysk operacyjny (przed opodatkowaniem, potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań i amortyzacji) organizacji w 2017 rok miał wynieść około 320 milionów dolarów. W roku 2016 miał on kształtować się na poziomie 226 milionów, a rok wcześniej w okolicach 189 milionów.

Warto również przypomnieć, że w roku 2016 ówczesny dyrektor zarządzający UFC Lorenzo Fertitta powiedział, że firma zamknęła rok 2015 z przychodem w wysokości około 600 milionów dolarów. Szacowano również, że dwanaście miesięcy później przychody miały wynieść 609 milionów.

Podobne publkacje:

MMA na targach FIWE Fitness Trade Show

Targi FIWE Fitness Trade Show zbliżają się wielkimi krokami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 wrzesień, a jak zapowiadają

Read More...

Pierwsze spotkanie sekcji trenerskiej MMA Polska

Niedawno powstałe Stowarzyszenia MMA Polska, organizacja promująca i zajmująca się mieszanymi sztukami walki w ich wersji amatorskiej, systematycznie przyciąga

Read More...

Carlo Di Blasi prezesem One Championship we Włoszech

Azjatycka organizacja One Championship ogłosiła, że Carlo Di Blasi został mianowany prezesem organizacji we Włoszech. Jako członek kierownictwa organizacji,

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu