Brakujące miliardy na rynku sponsoringu sportowego

In Marketing, Sponsoring On
- Updated

Brakujące miliardy na rynku sponsoringu sportowego

Według agencji marketingu sportowego Two Circles, globalne wydatki na sponsoring sportu wzrosną do 35 miliardów funtów w 2019 roku, czyli o około 1,5 miliarda w stosunku do roku poprzedniego. Co jednak ciekawe, według badania posiadacze praw nie wykorzystują w całości potencjału sponsoringowego jakim dysponują. Łącznie bowiem aktywa sponsorskie posiadaczy praw sportowych są na całym świecie warte około 49 miliardów funtów. Oznacza to, że wydatki na sponsoring w roku 2019 mogłyby być o 14 miliardów funtów wyższe od zakładanych.

– Większość posiadaczy praw nadal sprzedaje pakiety sponsorskie w taki sam sposób jak robiła to dwadzieścia lat temu – tłumaczy Gareth Balch, dyrektor zarządzający Two Circles. – Oferuje ekspozycję marki głównie poprzez transmisje telewizyjne i to przedstawia jako najważniejszą korzyść dla sponsora. Globalnie jednak coraz więcej czasu odbiorcy spędzają na różnego typu platformach cyfrowych. I cały czas dostrzegamy rozbieżności pomiędzy tym do kogo chcą dotrzeć marki, a tym co oferują im posiadacze praw sportowych.

Według szefa Agencji Two Circles, widać jednak poprawę w tym zakresie.

– Posiadacze praw zaczynają się dostosowywać do nowego, cyfrowego świata. Przewidujemy więc korektę w zakresie wyceny sponsoringu sportowego.

Agencja szacuje również, że wydatki na na rynku sponsoringu sportowego będę rosły w kolejnych latach o około 2 miliardy funtów rocznie. Natomiast niewykorzystany potencjał sponsoringu utrzyma się na poziomie nieco ponad 14 miliardów, ale będzie też systematycznie się obniżał.

You may also read!

UFC Fight Night 166 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

  Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night:

Read More...

Heraklesy 2019 rozdane

Heraklesy, najważniejsze branżowe nagrody w polskim MMA, został rozdane. W tym roku największym zwycięzcą gali okazał się Jan Błachowicz,

Read More...

Organizacja ACA wraca do Polski

Organizacja ACA powróci do Polski już za 3 miesiące. Gala ACA 108 odbędzie się 24 kwietnia i będzie to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu