Norwegia legalizuje MMA

In Biznes, Regulacje i zasady On

Norwegia

Norweska Federacja MMA (NMMAF) ogłosiła, że amatorskie MMA zostało formalnie uznane za sport w tym kraju. Norweska Federacja Sportowa (Norges Idrettsforbund – NIF), czyli najwyższy organ norweskiego sportu, w skład którego wchodzi również komitet olimpijski, przyjęła wnioski o uznanie MMA i muay thai od organizacji, Norweskiej Federacji Sportów Walki (Norges Kampsportforbund – NKF).

NKF zrzesza pod swoim zarządem również inne sporty walki w Norwegii, w tym karate, jujutsu i wushu, a teraz do nich dołączyło MMA i muay thai.

– To świetna wiadomość dla MMA, zarówno jako dla ludzi trenujących rekreacyjny, jak i dla zawodników –powiedział prezes NMMAF Henning Svendsen, komentując najnowsze informacje.  – Amatorski MMA zostało oficjalne uznane za sport w Norwegii. Dzięki temu znacznie skuteczniej będzie można zarządzać tym sportem i rozwijać go w bezpieczny sposób.

Walki w pełnym kontakcie w MMA są niedozwolone w Norwegii z powodu prawa zakazującego jakiegokolwiek sportu, w którym do zwycięstwa może dochodzić przez nokaut. Dopiero w 2016 r. zniesiono ten przepis w odniesieniu do boksu zawodowego. Teraz natomiast dzięki oficjalnemu uznaniu MMA będzie można wypracować podobne przepisy dla tej dyscyplin.

Podobne publkacje:

Otwarto drugi KSW Cross Fight Gym

W roku 2017 w Warszawie powstał pierwszy klub sportowy sygnowanym marką KSW. Klub pod nazwą KSW Cross Fight Gym, został

Read More...

One Championship rozpoczyna współpracę z GAMMA

Azjatycka organizacja One Championship ogłosiła podpisanie umowy o współpracy z Global Association of Mixed Martial Arts (GAMMA), jedną z

Read More...

UFC uruchamia kanał telewizyjny w Rosji

Tuż przed kolejną galą UFC w Rosji, amerykańska marka ogłosiła, że uruchamia nowy kanał telewizyjny UFC TV, który będzie

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu