Norwegia legalizuje MMA

In Biznes, Regulacje i zasady On

Norwegia

Norweska Federacja MMA (NMMAF) ogłosiła, że amatorskie MMA zostało formalnie uznane za sport w tym kraju. Norweska Federacja Sportowa (Norges Idrettsforbund – NIF), czyli najwyższy organ norweskiego sportu, w skład którego wchodzi również komitet olimpijski, przyjęła wnioski o uznanie MMA i muay thai od organizacji, Norweskiej Federacji Sportów Walki (Norges Kampsportforbund – NKF).

NKF zrzesza pod swoim zarządem również inne sporty walki w Norwegii, w tym karate, jujutsu i wushu, a teraz do nich dołączyło MMA i muay thai.

– To świetna wiadomość dla MMA, zarówno jako dla ludzi trenujących rekreacyjny, jak i dla zawodników –powiedział prezes NMMAF Henning Svendsen, komentując najnowsze informacje.  – Amatorski MMA zostało oficjalne uznane za sport w Norwegii. Dzięki temu znacznie skuteczniej będzie można zarządzać tym sportem i rozwijać go w bezpieczny sposób.

Walki w pełnym kontakcie w MMA są niedozwolone w Norwegii z powodu prawa zakazującego jakiegokolwiek sportu, w którym do zwycięstwa może dochodzić przez nokaut. Dopiero w 2016 r. zniesiono ten przepis w odniesieniu do boksu zawodowego. Teraz natomiast dzięki oficjalnemu uznaniu MMA będzie można wypracować podobne przepisy dla tej dyscyplin.

Podobne publkacje:

UFC Academy Combine rozpoczyna działalność

Amerykańska organizacja UFC poinformowała, że uruchamia nowy program dla sportowców, pod nazwą UFC Academy Combine. Ma być to nowa

Read More...

FEN 26 zapowiedziane. Organizacja wraca do Wrocławia

Gala FEN 26 odbędzie się 12 października w hali Orbita we Wrocławiu. Federacja tym samym po raz ósmy w

Read More...

Bisar Partnerem biznesowym FEN

Firma Bisar SA została Partnerem biznesowym federacji Fight Exclusive Night. Marka ta to ogólnopolska agencja o międzynarodowym zasięgu, specjalizująca

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu