UFC przedłuża i rozbudowuje umowę z ESPN

In Media, Umowy telewizyjne On

UFC przedłuża i rozbudowuje umowę z ESPN

Minęły niecałe trzy miesiące od rozpoczęcia współpracy pomiędzy organizacją UFC i marką ESPN, a już obie firmy zdecydowały się nie tylko ją przedłużyć, ale również rozbudować. Od gali UFC 236, która odbędzie się 13 kwietnia, ESPN stanie się jedynym dystrybutorem w USA sprzedaży gal organizacji w systemie pay-per-view. Umowa na wyłączność w tym zakresie będzie obowiązywała do roku 2025, czyli dłużej niż zakładało wcześniejsze porozumienie między markami.

Podstawowa umowa została bowiem podpisana na pięć lat i niebagatelną kwotę 1,5 miliarda dolarów, co przy okazji  oznaczało ponad dwa razy większy roczny przychód z umowy dla UFC w stosunku do tego, co maraka otrzymywała do tej pory ze strony grupy Fox.

Dzięki nowemu porozumieniu w praktyce wszystko co będzie tworzyło UFC trafi pod skrzydła ESPN, a dodatkowo dostęp do gal w systemie PPV będą mogli wykupić posiadacze dostępu do serwisu streamingowego ESPN+. Dystrybucja związana z odtwarzaniem publicznym pozostanie bez zmian.

– Nowa umowa umocni partnerstwo pomiędzy UFC i ESPN – powiedział Dana White, szef UFC. – Teraz nasi fani będą mogli oglądać wszystkie nasze wydarzenia na platformach ESPN. Jestem niezwykle podekscytowany kolejnymi latami naszej współpracy.

Przy okazji tego wydarzenia, Dana White potwierdził również, że sam także przedłużył kontrakt z organizacją na kolejnych siedem lat.

Podobne publkacje:

Otwarto drugi KSW Cross Fight Gym

W roku 2017 w Warszawie powstał pierwszy klub sportowy sygnowanym marką KSW. Klub pod nazwą KSW Cross Fight Gym, został

Read More...

One Championship rozpoczyna współpracę z GAMMA

Azjatycka organizacja One Championship ogłosiła podpisanie umowy o współpracy z Global Association of Mixed Martial Arts (GAMMA), jedną z

Read More...

UFC uruchamia kanał telewizyjny w Rosji

Tuż przed kolejną galą UFC w Rosji, amerykańska marka ogłosiła, że uruchamia nowy kanał telewizyjny UFC TV, który będzie

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu