DSF Kickboxing Challenge z nowym prezesem

In Inne dyscypliny, Kickboxing On
- Updated
DSF Kickboxing Challenge z nowym prezesem
Marek Tkaczyński i Sławomir Duba

Z początkiem 2019 roku u sterów federacji DSF Kickboxing Challenge zajdą zmiany. Nowym prezesem spółki zostaje Marek Tkaczyński, natomiast pełniący tę funkcję od początku istnienia organizacji Sławomir Duba nadal będzie decydował o sportowym rozwoju DSF jako promotor.

– Ze sportem jestem w różnych rolach związany od wielu lat. Bliskie mojemu sercu były przede wszystkim piłka nożna i żużel, ale ze względu na szeroką gamę świadczonych usług poznałem też inne dyscypliny. Dzięki znajomości ze Sławomirem Dubą mam okazję przenieść moje doświadczenie organizacyjno-promocyjne do sportów walki – mówi Marek Tkaczyński. – Od dłuższego czasu przyglądałem się federacji DSF Kickboxing Challenge. Dostrzegłem ogromny potencjał i postanowiłem dołączyć do projektu.

– Pan Marek Tkaczyński uwierzył w nasz projekt i zdecydował się na finansowe wsparcie federacji DSF Kickboxing Challenge. Dzięki tej fuzji będziemy mogli w dalszym ciągu się rozwijać i realizować kolejne ambitne plany. W 2019 roku na antenie TVP odbędzie się między innymi turniej w wadze ciężkiej. Wyłonimy też pierwszego mistrza wagi półśredniej (do 75 kg), na ring powrócą również gwiazdy federacji DSF, w tym oczywiście Marcin Różalski – zapowiada Sławomir Duba.

Federacja DSF Kickboxing Challenge powstała w 2014 roku z inicjatywy polskiego biznesmena Sławomira Duby, który postanowił wesprzeć utalentowanych lokalnych zawodników. Z czasem pomysł ewoluował i stworzona od podstaw została organizacja promująca zawodowy kickboxing. Kilka lat inwestycji i wytężonej pracy dedykowanego zespołu poskutkowało wielkim powrotem dyscypliny, w której polscy wojownicy pokroju Marka Piotrowskiego i Przemysława Salety święcili triumfy w latach 80. i 90. XX wieku.

Na galach DSF Kickboxing Challenge odbywają się zawodowe walki K-1, Muay Thai i Full Contact. Federacja propaguje zasady fair play oraz kulturalne zachowania kibiców. Największa dotychczasowa gala – DSF Kickboxing Challenge 14 – odbyła się 13 kwietnia 2018 roku na Torwarze w Warszawie. W walce wieczoru legenda polskich sportów walki Marcin „Różal” Różalski zmierzył się ze znakomitym Peterem Grahamem. Od grudnia 2018 roku imprezy federacji DSF są transmitowane na żywo przez TVP Sport. Na pierwszej z nich (DSF 18 w Ząbkach) mistrzem wagi ciężkiej został Tomasz Sarara.

Na imprezach DSF Kickboxing Challenge, oprócz pojedynków najlepszych polskich zawodników K-1 i światowych gwiazd sportów walki, odbywają się międzynarodowe mecze złożone zwykle z pięciu potyczek. Biało-czerwoni mierzą się w nich z najmocniejszymi reprezentacjami z całej Europy (m. in. z Rosją, Niemcami, Białorusią, Francją, Ukrainą czy Litwą).

Mistrzowskie pasy federacji DSF znajdują się obecnie w rękach Tomasza Sarary (K-1, +91 kg), Maksa Bratkowicza (K-1, 86 kg), Kamila Jenela (K-1, 81 kg), Łukasza Wichowskiego (Full Contact, 81 kg), Jarosława Daschke (K-1, 71 kg) i Jana Lodzika (K-1, 65 kg). Jedyną mistrzynią wśród kobiet jest Włoszka Cristina Caruso (K-1, 65 kg).

Najbliższa gala DSF Kickboxing Challenge 19 odbędzie się 24 stycznia w Grudziądzu.

źródło: Informacja prasowa

Podobne publkacje:

Rizin i wielkie cele japońskiej organizacji

Japońska organizacja Rizin, której szefem jest Nobuyuki Sakakibara, twórca legendarnej już organizacji Pride, została założona w roku 2015. Marka rozwija

Read More...

ALMMA 169 Oborniki Śląskie i ALMMA 170 Lublin

Amatorska Liga MMA ogłosiła terminy dwóch kolejnych wydarzeń ze swojego cyklu zawodów. 25 maja – ALMMA 169 –I Ogólnopolski

Read More...

Trening medialny FEN 25 na Go Active Show

Organizacja Fight Exclusive Night weźmie udział w targach Go Active Show, które w dniach 24-26 maja odbędą się w

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu