Omegawave – nowa technologia w UFC Performance Institute

In Biznes, Współpraca On

Omegawave - nowa technologia w UFC Performance Institute

UFC Performance Institute, pierwszy na świecie ośrodek badań nad mieszanymi sztukami walki ogłosił rozpoczęcie współpracy z marką Omegawave, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie szkoleń i zarządzania wydajnością dla sportowców. Całość wsparta jest na technologii, która będzie wykorzystana do monitorowania treningu zawodników UFC w celu uzyskania maksymalnej wydajności i zminimalizowania ryzyka obrażeń spowodowanych przetrenowaniem.

Dzięki Omegawave można bowiem na bieżąco monitorować kondycję sportowca i natychmiastowo reagować dopasowując intensywność treningu do aktualnych potrzeb i możliwości. Całość ma poprawiać wydolność i zapobiegać przetrenowaniu, a ostatecznie prowadzić do zmniejszenia liczby kontuzji i polepszyć ogólny stan zdrowia wśród fighterów.

– Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z UFC Performance Institute w zakresie tworzenia optymalnych warunków dla sportowców oraz dzielenia się wspólnym podejściem i wiedzą z szerszą społecznością MMA – powiedział Gerard Bruen, dyrektor generalny Omegawave.

Wiceprezes UFC Performance Institute, Duncan French, dodał natomiast:

– Szukaliśmy narzędzia, które może wspierać sportowców UFC i pomóc im lepiej zrozumieć, w jaki sposób ich ciało reaguje na rygory treningowy, aby mogli optymalnie się przygotować i regenerować. Dla nas Omegawave jest najlepszym rozwiązaniem.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

ALMMA 164 w Sochaczewie – VIII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już na początku marca Amatorska Liga MMA przygotuje swoje kolejne wydarzenie, a będzie to ALMMA 164 w Sochaczewie –

Read More...

Z NBA do MMA – zmiany kadrowe w One Championship

Organizacja One Championship rozwija się coraz szybciej i do kierowania firmą zatrudnia coraz więcej ludzie spoza świata MMA. Niedawno

Read More...

Karolina Kowalkiewicz dołączyła do drużyny Monster Energy

Karolina Kowalkiewicz, polska zawodniczka mieszanych sztuk walk, od 2015 roku związana z organizacją UFC, dołączyła do drużyny Monster Energy.

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu