Omegawave – nowa technologia w UFC Performance Institute

In Biznes, Współpraca On

Omegawave - nowa technologia w UFC Performance Institute

UFC Performance Institute, pierwszy na świecie ośrodek badań nad mieszanymi sztukami walki ogłosił rozpoczęcie współpracy z marką Omegawave, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie szkoleń i zarządzania wydajnością dla sportowców. Całość wsparta jest na technologii, która będzie wykorzystana do monitorowania treningu zawodników UFC w celu uzyskania maksymalnej wydajności i zminimalizowania ryzyka obrażeń spowodowanych przetrenowaniem.

Dzięki Omegawave można bowiem na bieżąco monitorować kondycję sportowca i natychmiastowo reagować dopasowując intensywność treningu do aktualnych potrzeb i możliwości. Całość ma poprawiać wydolność i zapobiegać przetrenowaniu, a ostatecznie prowadzić do zmniejszenia liczby kontuzji i polepszyć ogólny stan zdrowia wśród fighterów.

– Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z UFC Performance Institute w zakresie tworzenia optymalnych warunków dla sportowców oraz dzielenia się wspólnym podejściem i wiedzą z szerszą społecznością MMA – powiedział Gerard Bruen, dyrektor generalny Omegawave.

Wiceprezes UFC Performance Institute, Duncan French, dodał natomiast:

– Szukaliśmy narzędzia, które może wspierać sportowców UFC i pomóc im lepiej zrozumieć, w jaki sposób ich ciało reaguje na rygory treningowy, aby mogli optymalnie się przygotować i regenerować. Dla nas Omegawave jest najlepszym rozwiązaniem.

Podobne publkacje:

Rizin i wielkie cele japońskiej organizacji

Japońska organizacja Rizin, której szefem jest Nobuyuki Sakakibara, twórca legendarnej już organizacji Pride, została założona w roku 2015. Marka rozwija

Read More...

ALMMA 169 Oborniki Śląskie i ALMMA 170 Lublin

Amatorska Liga MMA ogłosiła terminy dwóch kolejnych wydarzeń ze swojego cyklu zawodów. 25 maja – ALMMA 169 –I Ogólnopolski

Read More...

Trening medialny FEN 25 na Go Active Show

Organizacja Fight Exclusive Night weźmie udział w targach Go Active Show, które w dniach 24-26 maja odbędą się w

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu