UFC w całości przechodzi do ESPN

In Media, Umowy telewizyjne On
- Updated

UFC w całości przechodzi do ESPN

Na początku maja organizacja UFC poinformowała o podpisaniu nowej umowy z Walt Disney Company i należącą do firmy stacją ESPN.

Porozumienie miało wejść w życie w styczniu 2019 roku i dzięki niemu platforma streamingowa ESPN+ zostałaby zasilona piętnastoma galami rocznie. Gale te miały być produkowane na wyłączność dla nowego partnera i transmitowane pod nazwą UFC on ESPN+ Fight Night.

Dziś natomiast wiemy już, że UFC sfinalizowało również całościową umowę ze stacją ESPN, co oznacza, że od 2019 roku zakończona zostanie wieloletnia współpraca ze stacją Fox, a amerykańska marka MMA przeniesie wszystkie swoje produkcje do ESPN.

Jak informuje sama stacja, umowa została podpisana na pięć lat i niebagatelną kwotę 1,5 miliarda dolarów, co oznacza ponad dwa razy większy roczny przychód z umowy dla UFC w stosunku do tego, co maraka otrzymywała do tej pory ze strony grupy Fox.

W ramach umowy stacja ESPN będzie transmitować 10 gal z cyklu Fight Night rocznie oraz 20 wydarzeń przygotowanych specjalnie dla platformy ESPN+. W roku 2019 stacja ESPN będzie transmitować również 12 kart wstępnych gal sprzedawanych w systemie pay-per-view.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

M-1 Global i UFC rozpoczynają współpracę

Rosyjska organizacja M-1 Global ogłosiła rozpoczęcie współpracy z amerykańskim UFC. W praktyce dzięki tej współpracy i kooperacji UFC oraz

Read More...

Platforma DAZN podała datę debiutu w USA

Sportowa platforma internetowa DAZN ogłosiła, że 10 wrześnie zadebiutuje na amerykańskim rynku, a miesięczny dostęp do niej będzie kosztował

Read More...

MMA zyskuje coraz więcej fanów

Mieszane sztuki walki z roku na rok zyskują na popularności nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu