UFC w całości przechodzi do ESPN

In Media, Umowy telewizyjne On
- Updated

UFC w całości przechodzi do ESPN

Na początku maja organizacja UFC poinformowała o podpisaniu nowej umowy z Walt Disney Company i należącą do firmy stacją ESPN.

Porozumienie miało wejść w życie w styczniu 2019 roku i dzięki niemu platforma streamingowa ESPN+ zostałaby zasilona piętnastoma galami rocznie. Gale te miały być produkowane na wyłączność dla nowego partnera i transmitowane pod nazwą UFC on ESPN+ Fight Night.

Dziś natomiast wiemy już, że UFC sfinalizowało również całościową umowę ze stacją ESPN, co oznacza, że od 2019 roku zakończona zostanie wieloletnia współpraca ze stacją Fox, a amerykańska marka MMA przeniesie wszystkie swoje produkcje do ESPN.

Jak informuje sama stacja, umowa została podpisana na pięć lat i niebagatelną kwotę 1,5 miliarda dolarów, co oznacza ponad dwa razy większy roczny przychód z umowy dla UFC w stosunku do tego, co maraka otrzymywała do tej pory ze strony grupy Fox.

W ramach umowy stacja ESPN będzie transmitować 10 gal z cyklu Fight Night rocznie oraz 20 wydarzeń przygotowanych specjalnie dla platformy ESPN+. W roku 2019 stacja ESPN będzie transmitować również 12 kart wstępnych gal sprzedawanych w systemie pay-per-view.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

ALMMA 164 w Sochaczewie – VIII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już na początku marca Amatorska Liga MMA przygotuje swoje kolejne wydarzenie, a będzie to ALMMA 164 w Sochaczewie –

Read More...

Z NBA do MMA – zmiany kadrowe w One Championship

Organizacja One Championship rozwija się coraz szybciej i do kierowania firmą zatrudnia coraz więcej ludzie spoza świata MMA. Niedawno

Read More...

Karolina Kowalkiewicz dołączyła do drużyny Monster Energy

Karolina Kowalkiewicz, polska zawodniczka mieszanych sztuk walk, od 2015 roku związana z organizacją UFC, dołączyła do drużyny Monster Energy.

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu