Arena Gliwice rozpoczyna działalność

In Areny, Biznes On
- Updated

Arena Gliwice rozpoczyna działalność

Arena Gliwice, najnowsza i najnowocześniejsza hala widowiskowa w Polsce rozpoczyna działalność. Pierwotnie inwestycja miała być gotowa pod koniec roku 2016, jednak ostatecznie do otwarcia dojdzie po pięciu latach od rozpoczęcia budowy.

Arena Operator, spółka – córka fundacji Radan, która przez najbliższe trzy lata będzie zarządzać obiektem przedstawiła niedawno plan imprez na 2018 roku. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 6 maja i będzie to bieg kobiet, który odbywa się w ramach imprezy na rzecz walki z rakiem piersi. Później zostaną zorganizowane dni otwarte obiektu, dla wszystkich zainteresowanych zwiedzeniem hali. Na kolejne miesiące zaplanowano natomiast koncerty, mistrzostwa Europy w ju-jitsu (1-3 czerwca), galę DSF Kickboxing Challenge (20 września) i mecz futbolu amerykańskiego.

W skład Areny Gliwice wchodzi zespół kilku budynków: hali głównej, hali treningowej, budynku fitness, sal konferencyjnych i zewnętrznego garażu wielopoziomowego. Pojemność hali głównej z widownią przeznaczoną na około 13,4 tysiąca miejsc siedzących, przy wykorzystaniu płyty może przekraczać nawet 17 tysięcy widzów. Hala treningowa może pomieścić od 1 do 3,5 tysiąca osób. W całym kompleksie natomiast znajduje się też 5 sal konferencyjnych, a wokół obiektu przygotowano ponad 800 miejsc parkingowych.

Projekt hali, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i przestrzennym, nawiązuje do współczesnych tendencji w kształtowaniu obiektu sportowo-widowiskowego. Nad całością dominuje założony na planie okręgu budynek hali głównej. Ogólny plan budynku i jego forma są efektem optymalizacji układu widowni i systemu komunikacji wokół niej. Zewnętrzny obrys trybun wynika z chęci uzyskania jak największej liczby miejsc w strefach o najlepszych warunkach widoczności. Wprowadzono najkorzystniejszy, sprawdzony, krzywoliniowy rzut widowni. Ten zabieg kierunkuje uwagę widza na centrum wydarzeń.

Dzięki przyjętym rozwiązaniom w hali można będzie przeprowadzać zawody sportowe m.in. w hokeju, lekkoatletyce, tenisie, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej, boksie, zgodnie z wymaganiami odpowiednich międzynarodowych związków i federacji sportowych, dla imprez o randze międzynarodowej.

Hala jest również przystosowana funkcjonalnie i użytkowo do imprez wystawienniczych i targowych, wszelkiego rodzaju wydarzeń estradowych, takich jak: koncerty, projekcje filmowe, konkursy tańca, masowe imprezy taneczne, imprezy społeczno-polityczne oraz ogólnodostępna – komercyjna rekreacja sportowa.

Łączny koszt całej inwestycji wyniósł około 420 milionów złotych, a Arena Gliwice została nominowana do tytułu TOP Inwestycje Komunalne 2018.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Grupa Lotos sponsorem głównym gali FEN 22

Jak poinformowała organizacja FEN, Grupa Lotos została głównym sponsorem gali Fight Exclusive Night 22, która 20 października odbędzie się

Read More...

ALMMA 159 Borzęcin

27 października 2018 r. zapraszamy na ALMMA 159 Borzęcin – Mistrzostwa Polski Południowej oraz Akademickie Mistrzostwa Polski MMA. Zawody odbędą się na

Read More...

FEN 22: Plan transmisji na antenach Polsatu

Przedstawiamy plan transmisji gali Fight Exclusive Night 22, która 20 października odbędzie się w Poznaniu. Transmisja odbędzie się na

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu