Arena Gliwice rozpoczyna działalność

In Areny, Biznes On
- Updated

Arena Gliwice rozpoczyna działalność

Arena Gliwice, najnowsza i najnowocześniejsza hala widowiskowa w Polsce rozpoczyna działalność. Pierwotnie inwestycja miała być gotowa pod koniec roku 2016, jednak ostatecznie do otwarcia dojdzie po pięciu latach od rozpoczęcia budowy.

Arena Operator, spółka – córka fundacji Radan, która przez najbliższe trzy lata będzie zarządzać obiektem przedstawiła niedawno plan imprez na 2018 roku. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 6 maja i będzie to bieg kobiet, który odbywa się w ramach imprezy na rzecz walki z rakiem piersi. Później zostaną zorganizowane dni otwarte obiektu, dla wszystkich zainteresowanych zwiedzeniem hali. Na kolejne miesiące zaplanowano natomiast koncerty, mistrzostwa Europy w ju-jitsu (1-3 czerwca), galę DSF Kickboxing Challenge (20 września) i mecz futbolu amerykańskiego.

W skład Areny Gliwice wchodzi zespół kilku budynków: hali głównej, hali treningowej, budynku fitness, sal konferencyjnych i zewnętrznego garażu wielopoziomowego. Pojemność hali głównej z widownią przeznaczoną na około 13,4 tysiąca miejsc siedzących, przy wykorzystaniu płyty może przekraczać nawet 17 tysięcy widzów. Hala treningowa może pomieścić od 1 do 3,5 tysiąca osób. W całym kompleksie natomiast znajduje się też 5 sal konferencyjnych, a wokół obiektu przygotowano ponad 800 miejsc parkingowych.

Projekt hali, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i przestrzennym, nawiązuje do współczesnych tendencji w kształtowaniu obiektu sportowo-widowiskowego. Nad całością dominuje założony na planie okręgu budynek hali głównej. Ogólny plan budynku i jego forma są efektem optymalizacji układu widowni i systemu komunikacji wokół niej. Zewnętrzny obrys trybun wynika z chęci uzyskania jak największej liczby miejsc w strefach o najlepszych warunkach widoczności. Wprowadzono najkorzystniejszy, sprawdzony, krzywoliniowy rzut widowni. Ten zabieg kierunkuje uwagę widza na centrum wydarzeń.

Dzięki przyjętym rozwiązaniom w hali można będzie przeprowadzać zawody sportowe m.in. w hokeju, lekkoatletyce, tenisie, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej, boksie, zgodnie z wymaganiami odpowiednich międzynarodowych związków i federacji sportowych, dla imprez o randze międzynarodowej.

Hala jest również przystosowana funkcjonalnie i użytkowo do imprez wystawienniczych i targowych, wszelkiego rodzaju wydarzeń estradowych, takich jak: koncerty, projekcje filmowe, konkursy tańca, masowe imprezy taneczne, imprezy społeczno-polityczne oraz ogólnodostępna – komercyjna rekreacja sportowa.

Łączny koszt całej inwestycji wyniósł około 420 milionów złotych, a Arena Gliwice została nominowana do tytułu TOP Inwestycje Komunalne 2018.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

UFC z nowym partnerem z branży hotelarskiej

Organizacja UFC ogłosiła podpisanie umowy o współpracy marketingowej z marką Motel 6, wiodącym dostawcą usług noclegowych na terenie USA

Read More...

FEN 23 na antenach Polsatu

12 stycznia w Lubinie odbędzie się gala Fight Exclusive Night 23, którą będzie można oglądać na antenach Polsatu. Poniżej

Read More...

Cage Warriors przedłuża współpracę z UFC Fight Pass

Brytyjska organizacja Cage Warriors ogłosiła przedłużenie swojej współpracy z marką UFC, dzięki której przez najbliższe trzy lata fani będą

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu