Ponad 3 miliony widzów w Ergo Arenie

In Areny, Biznes On
Ponad 3 miliony widzów w Ergo Arenie
Od lewej: Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Magdalena Sekuła prezes zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Ergo Arena, do której już w czerwcu powróci organizacja KSW poinformowała, że liczba widzów, którzy odwiedzili do tej pory halę, przekroczona 3 miliony. Tyle osób zgromadziło się w hali na granicy Gdańska i Sopotu podczas 1113 imprez, które zorganizowano w blisko siedem i pół roku od otwarcia hali.

– Dziękujemy za zaufanie. Gdańscy i sopoccy podatnicy, wspólnie budowaliśmy tę cudowną halę. Było wielu przeciwników tej budowy, ale wbrew im, zbudowaliśmy halę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Prezydentowi Karnowskiemu dziękuje za współpracę – powiedział Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Ergo Arena to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w tej części Europy. Hala leżąca dokładnie na granicy Gdańska i Sopotu otwarta została 18 sierpnia 2010 roku, a jej działalność zainaugurował mecz siatkówki męskiej: Polska – Brazylia. Od tego czasu w Ergo Arenie odbyło się już 1113 imprez – były to zarówno wydarzenia sportowe, jak i koncerty, imprezy rodzinne, kabarety, czy musicale. To właśnie tutaj w wypełnionym po brzegi obiekcie występowali m.in. Depeche Mode, Lady Gaga, czy Rammstein. Rekordowym rokiem był 2017, w którym odbyło się 268 imprez, czy wydarzeń– oznacza to, że co półtora dnia w hali na granicy miast odbywało się jakieś wydarzenie.

Kibice sportów walki mogą natomiast w Ergo Arenie regularnie oglądać gale organizacji KSW. W roku 2017 natomiast do hali zawitało również amerykańskie UFC, a wcześniej rosyjskie ACB.

– Wydawało się, że milion, dwa to dużo – dodaje Magdalena Sekuła Prezes Zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny. – Tymczasem w ósmym roku funkcjonowania hali przekraczamy 3 milion. Nie byłoby to możliwe gdyby nie kibice, którzy dopingując swojej ukochanej drużynie regularnie pojawiają się w Ergo Arenie. Dziś wspólnie możemy cieszyć się z tego sukcesu, sukcesu, którego nie byłoby gdyby nie wizje i marzenia Prezydentów: Gdańska i Sopotu. To ich zdecydowanie i upór spowodowały, że miejsce gdzie przed ponad dekadą nie było dosłownie nic, dziś tętni życiem przez cały rok, gwarantując emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie.

– To sukces władz jak i całego zespołu Ergo Areny – podkreślił Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. – Dziękuje także całej grupie Trefl i wszystkim sportowcom, dla których ta hala powstała. Życzę sobie byśmy się spotykali tutaj aż do ostatniego finału, zarówno w koszykówce jak i w siatkówce.

źródło: ergoarena.pl

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Grupa Lotos sponsorem głównym gali FEN 22

Jak poinformowała organizacja FEN, Grupa Lotos została głównym sponsorem gali Fight Exclusive Night 22, która 20 października odbędzie się

Read More...

ALMMA 159 Borzęcin

27 października 2018 r. zapraszamy na ALMMA 159 Borzęcin – Mistrzostwa Polski Południowej oraz Akademickie Mistrzostwa Polski MMA. Zawody odbędą się na

Read More...

FEN 22: Plan transmisji na antenach Polsatu

Przedstawiamy plan transmisji gali Fight Exclusive Night 22, która 20 października odbędzie się w Poznaniu. Transmisja odbędzie się na

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu