Ponad 3 miliony widzów w Ergo Arenie

In Areny, Biznes On
Ponad 3 miliony widzów w Ergo Arenie
Od lewej: Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Magdalena Sekuła prezes zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Ergo Arena, do której już w czerwcu powróci organizacja KSW poinformowała, że liczba widzów, którzy odwiedzili do tej pory halę, przekroczona 3 miliony. Tyle osób zgromadziło się w hali na granicy Gdańska i Sopotu podczas 1113 imprez, które zorganizowano w blisko siedem i pół roku od otwarcia hali.

– Dziękujemy za zaufanie. Gdańscy i sopoccy podatnicy, wspólnie budowaliśmy tę cudowną halę. Było wielu przeciwników tej budowy, ale wbrew im, zbudowaliśmy halę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Prezydentowi Karnowskiemu dziękuje za współpracę – powiedział Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Ergo Arena to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w tej części Europy. Hala leżąca dokładnie na granicy Gdańska i Sopotu otwarta została 18 sierpnia 2010 roku, a jej działalność zainaugurował mecz siatkówki męskiej: Polska – Brazylia. Od tego czasu w Ergo Arenie odbyło się już 1113 imprez – były to zarówno wydarzenia sportowe, jak i koncerty, imprezy rodzinne, kabarety, czy musicale. To właśnie tutaj w wypełnionym po brzegi obiekcie występowali m.in. Depeche Mode, Lady Gaga, czy Rammstein. Rekordowym rokiem był 2017, w którym odbyło się 268 imprez, czy wydarzeń– oznacza to, że co półtora dnia w hali na granicy miast odbywało się jakieś wydarzenie.

Kibice sportów walki mogą natomiast w Ergo Arenie regularnie oglądać gale organizacji KSW. W roku 2017 natomiast do hali zawitało również amerykańskie UFC, a wcześniej rosyjskie ACB.

– Wydawało się, że milion, dwa to dużo – dodaje Magdalena Sekuła Prezes Zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny. – Tymczasem w ósmym roku funkcjonowania hali przekraczamy 3 milion. Nie byłoby to możliwe gdyby nie kibice, którzy dopingując swojej ukochanej drużynie regularnie pojawiają się w Ergo Arenie. Dziś wspólnie możemy cieszyć się z tego sukcesu, sukcesu, którego nie byłoby gdyby nie wizje i marzenia Prezydentów: Gdańska i Sopotu. To ich zdecydowanie i upór spowodowały, że miejsce gdzie przed ponad dekadą nie było dosłownie nic, dziś tętni życiem przez cały rok, gwarantując emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie.

– To sukces władz jak i całego zespołu Ergo Areny – podkreślił Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. – Dziękuje także całej grupie Trefl i wszystkim sportowcom, dla których ta hala powstała. Życzę sobie byśmy się spotykali tutaj aż do ostatniego finału, zarówno w koszykówce jak i w siatkówce.

źródło: ergoarena.pl

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

UFC z nowym partnerem z branży hotelarskiej

Organizacja UFC ogłosiła podpisanie umowy o współpracy marketingowej z marką Motel 6, wiodącym dostawcą usług noclegowych na terenie USA

Read More...

FEN 23 na antenach Polsatu

12 stycznia w Lubinie odbędzie się gala Fight Exclusive Night 23, którą będzie można oglądać na antenach Polsatu. Poniżej

Read More...

Cage Warriors przedłuża współpracę z UFC Fight Pass

Brytyjska organizacja Cage Warriors ogłosiła przedłużenie swojej współpracy z marką UFC, dzięki której przez najbliższe trzy lata fani będą

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu