Bracia Fertitta odsprzedali resztę swoich udziałów w UFC

In Biznes, Finanse On
- Updated
Lorenzo Fertitta UFC sprzedane udziały
Lorenzo Fertitta

Jak poinformowała magazyn „Forbes”, bracia Fertitta, byli właściciele organizacji UFC, odsprzedali jej swoje pozostałe udziały w firmie, czyli około 5,8%. Tym samym twórcy sukcesu największej marki MMA na świecie całkowicie pożegnali się z UFC.

Jak niedawno informowaliśmy, w sierpniu agencja WME-IMG, która kupiła organizację UFC za ponad 4 miliardy dolarów, pozyskała nowe finansowanie w kwocie 1,1 miliarda dolarów. Pieniądze zostały uzyskane od kanadyjskiego funduszu emerytalnego The Canada Pension Plan Investment Board i singapurskiego funduszu majątkowego Government of Singapore Investment Fund. Dzięki nowemu dofinansowaniu WME-IMG chciało wykupić udziały niektórych mniejszościowych partnerów organizacji UFC, co też zostało właśnie potwierdzone.

Zarówno przedstawiciele braci Fertitta, jak i agencji WME-IMG nie chcieli komentować tych doniesień.

Szacuje się, że dzięki wykupieniu mniejszościowych udziałów od byłych właścicieli UFC, wartość marki wzrosła do 5 miliardów dolarów.

Warto przypomnieć, że bracia Fertitta, kupili podupadającą organizacją UFC za 2 miliony dolarów, a po kilkunastu latach jej rozwijania sprzedali z ponad 4 miliardy.

 

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Organizacja FEN wraca do Wrocławia

Po udanej gali FEN 19, która odbyła się 14 października we Wrocławiu, organizacja Fight Exlusive Night kolejny raz odwiedzi

Read More...

Andrzej Fonfara ambasadorem forBET

Andrzej Fonfara, polski pięściarz, który w swojej karierze stoczył 35 zawodowych walk, wygrywając 29 z nich, z czego 17

Read More...

Fight Nights Global myśli o podboju USA

Chociaż Rosyjska organizacja Fight Nights Global działa na rynku od 2010 roku, do tej pory skupiała się na funkcjonowaniu

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu