Mayweather z McGregorem nie pobili rekordu wpływów z biletów

In Biznes, Finanse On
- Updated

 Komisja Sportowa Stanu Nevada Mayweather z McGregorem nie pobili rekordu wpływów z biletów

55 414 865 dolarów i 79 centów. Tyle wyniosły oficjalne wpływy ze sprzedaży biletów na walkę Conora McGregora z Floydem Mayweatherem Jr. Nie udało się zatem, mimo szumnych zapowiedzi, pobić rekordowych, ponad 72 milionów przychodów ze sprzedaży biletów na walkę Floyda Mayweathera Jr. z Mannym Pacquaio.

Kwotę ponad 55 milionów dolarów ze sprzedaży biletów potwierdziła Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC), która jest bardzo mocno zainteresowana jak najlepszymi wynikami sprzedażowymi w tej części USA. Osiem procent ze sprzedaży biletów trafia bowiem do kasy stanowej, a z tego 25% do samej komisji.

Jeszcze przed walką pojawiały się głosy mówiące o tym, że NSAC nie powinna wyrazić zgody na to stracie, ponieważ Conor McGregor nigdy nie walczył w boksie, a Mayweather ma na swoim koncie 49 zwycięskich pojedynków.

Bob Bennett, dyrektor Komisji Sportowej Stanu Nevada uznał jednak, że na McGregor nie można patrzeć jak na nowicjusza, należy bowiem uwzględnić jego osiągnięcia w MMA. W rozmowie z serwisem MMA Fighting zaprzeczył jakoby potencjalne zarobki komisji miały jakikolwiek wpływ na akceptację danej walki.

– Patrzę na rekordy obu zawodników. Mamy na takie okazje standardową procedurę i finanse nie mają tu żadnego znaczenia. Pieniądze nie mają wpływu na podejmowanie decyzji odnośnie akceptacji danej walki. Wydaje mi się, że gdyby ta walka miałaby być akceptowana przez jakąś inną komisję, oni również by ją wsparli, jeśli oczywiście odrobiliby wcześniej zadanie domowe.

Niezależnie jednak od tego, czy komisja faktycznie kieruje się jedynie kwestiami sportowymi i bezpieczeństwem zawodników przy podejmowaniu decyzji odnośnie danej walki, sprzedaż biletów na starcie McGregora z Mayweatherem przyniosła jej spory zastrzyk gotówki.

 

 

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Ruszyły rozmowy w sprawie połączenia IMMAF i WMMAA

Organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) poinformowała o rozpoczęciu negocjacji w sprawie połączenia z World Mixed Martial Arts

Read More...

Karolina Owczarz ambasadorką marki Isostar

Na początku listopada media obiegła informacja o tym, że Karolina Owczarz, była pięściarka i dziennikarka Polastu Sport zdecydowała się

Read More...

UFC Fight Night 121 – widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night 121. Wydarzenie odbyło się w

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu