Miliard dolarów Floyda Mayweathera

In Boks, Inne dyscypliny, Zarobki, Zawodnicy On
- Updated

Floyd Mayweather Floyda Mayweathera

Floyd Mayweather Jr., który w sierpniu wróci z emerytury, by zmierzyć w pojedynku bokserskim z  Conorem McGregorem, mistrzem organizacji UFC, w trakcie swojej aktywnej kariery był jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

W ciągu ostatnich sześciu lat trzy razy znalazł się na samym szczycie list najlepiej zarabiających sportowców magazynu „Forbes” – w roku 2012 (85 milionów dolarów), 2014 (105 milionów) i 2015 (300 milionów).

Co ciekawe, inkasując swoją wypłatę za walkę z Conorem McGregorem, łączne sportowe zarobki Floyda prawdopodobnie przekroczą miliard dolarów.

Leonard Ellerbe, dyrektor zarządzający Mayweather Promotions, powiedział o tym w rozmowie z serwisem MMA Junkie.

– Wydaje mi się, że idzie mu całkiem dobrze. Myślę, że z pieniądzmi ze zbliżającej się walki, Floyd stanie się jednym z trzech sportowców na świecie, obok Michaela Jordana i Tigera Woodsa, którzy zarobili ponad miliard dolarów.

Wraz ze zbliżająca się wypłatą Mayweather trafi zapewne ponownie na listę magazynu „Forbes”, z której zniknął po przejściu na sportową emeryturę, a wszystkie powyższe wyliczenie wyglądają niezwykle interesująco, szczególnie w kontekście problemów boksera z amerykańskim urzędem skarbowym, któremu Floyd zalega 22 miliony dolarów.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Chatri Sityodtong mówcą na Cannes Lions

Jak poinformowała singapurska organizacja One Championship, podczas tegorocznego Cannes Lions International Festival of Creativity, corocznego festiwalu zajmującego się komunikacją

Read More...

Świetne wyniki MMA w telewizyjna wartość sponsoringu

Wartość telewizyjna sponsoringu sportowego w 2017 roku w Polsce wyniosła 4,3 mld złotych. Tak wynika z najnowszego raportu firmy

Read More...

Organizacja IMMAF startuje z własną platformą telewizyjną

Tuż przed zbliżającymi się Otwartymi Mistrzostwami Europy Amatorskiego MMA 2018, organizacja IMMAF ogłosiła, że wydarzenie będzie można śledzić poprzez

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu