Miliard dolarów Floyda Mayweathera

In Boks, Inne dyscypliny, Zarobki, Zawodnicy On
- Updated

Floyd Mayweather Floyda Mayweathera

Floyd Mayweather Jr., który w sierpniu wróci z emerytury, by zmierzyć w pojedynku bokserskim z  Conorem McGregorem, mistrzem organizacji UFC, w trakcie swojej aktywnej kariery był jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

W ciągu ostatnich sześciu lat trzy razy znalazł się na samym szczycie list najlepiej zarabiających sportowców magazynu „Forbes” – w roku 2012 (85 milionów dolarów), 2014 (105 milionów) i 2015 (300 milionów).

Co ciekawe, inkasując swoją wypłatę za walkę z Conorem McGregorem, łączne sportowe zarobki Floyda prawdopodobnie przekroczą miliard dolarów.

Leonard Ellerbe, dyrektor zarządzający Mayweather Promotions, powiedział o tym w rozmowie z serwisem MMA Junkie.

– Wydaje mi się, że idzie mu całkiem dobrze. Myślę, że z pieniądzmi ze zbliżającej się walki, Floyd stanie się jednym z trzech sportowców na świecie, obok Michaela Jordana i Tigera Woodsa, którzy zarobili ponad miliard dolarów.

Wraz ze zbliżająca się wypłatą Mayweather trafi zapewne ponownie na listę magazynu „Forbes”, z której zniknął po przejściu na sportową emeryturę, a wszystkie powyższe wyliczenie wyglądają niezwykle interesująco, szczególnie w kontekście problemów boksera z amerykańskim urzędem skarbowym, któremu Floyd zalega 22 miliony dolarów.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Ruszyły rozmowy w sprawie połączenia IMMAF i WMMAA

Organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) poinformowała o rozpoczęciu negocjacji w sprawie połączenia z World Mixed Martial Arts

Read More...

Karolina Owczarz ambasadorką marki Isostar

Na początku listopada media obiegła informacja o tym, że Karolina Owczarz, była pięściarka i dziennikarka Polastu Sport zdecydowała się

Read More...

UFC Fight Night 121 – widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night 121. Wydarzenie odbyło się w

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu