Miliard dolarów Floyda Mayweathera

In Boks, Inne dyscypliny, Zarobki, Zawodnicy On
- Updated

Floyd Mayweather Floyda Mayweathera

Floyd Mayweather Jr., który w sierpniu wróci z emerytury, by zmierzyć w pojedynku bokserskim z  Conorem McGregorem, mistrzem organizacji UFC, w trakcie swojej aktywnej kariery był jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

W ciągu ostatnich sześciu lat trzy razy znalazł się na samym szczycie list najlepiej zarabiających sportowców magazynu „Forbes” – w roku 2012 (85 milionów dolarów), 2014 (105 milionów) i 2015 (300 milionów).

Co ciekawe, inkasując swoją wypłatę za walkę z Conorem McGregorem, łączne sportowe zarobki Floyda prawdopodobnie przekroczą miliard dolarów.

Leonard Ellerbe, dyrektor zarządzający Mayweather Promotions, powiedział o tym w rozmowie z serwisem MMA Junkie.

– Wydaje mi się, że idzie mu całkiem dobrze. Myślę, że z pieniądzmi ze zbliżającej się walki, Floyd stanie się jednym z trzech sportowców na świecie, obok Michaela Jordana i Tigera Woodsa, którzy zarobili ponad miliard dolarów.

Wraz ze zbliżająca się wypłatą Mayweather trafi zapewne ponownie na listę magazynu „Forbes”, z której zniknął po przejściu na sportową emeryturę, a wszystkie powyższe wyliczenie wyglądają niezwykle interesująco, szczególnie w kontekście problemów boksera z amerykańskim urzędem skarbowym, któremu Floyd zalega 22 miliony dolarów.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Organizacja FEN wraca do Wrocławia

Po udanej gali FEN 19, która odbyła się 14 października we Wrocławiu, organizacja Fight Exlusive Night kolejny raz odwiedzi

Read More...

Andrzej Fonfara ambasadorem forBET

Andrzej Fonfara, polski pięściarz, który w swojej karierze stoczył 35 zawodowych walk, wygrywając 29 z nich, z czego 17

Read More...

Fight Nights Global myśli o podboju USA

Chociaż Rosyjska organizacja Fight Nights Global działa na rynku od 2010 roku, do tej pory skupiała się na funkcjonowaniu

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu