Miliard dolarów Floyda Mayweathera

In Boks, Inne dyscypliny, Zarobki, Zawodnicy On
- Updated

Floyd Mayweather Floyda Mayweathera

Floyd Mayweather Jr., który w sierpniu wróci z emerytury, by zmierzyć w pojedynku bokserskim z  Conorem McGregorem, mistrzem organizacji UFC, w trakcie swojej aktywnej kariery był jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

W ciągu ostatnich sześciu lat trzy razy znalazł się na samym szczycie list najlepiej zarabiających sportowców magazynu „Forbes” – w roku 2012 (85 milionów dolarów), 2014 (105 milionów) i 2015 (300 milionów).

Co ciekawe, inkasując swoją wypłatę za walkę z Conorem McGregorem, łączne sportowe zarobki Floyda prawdopodobnie przekroczą miliard dolarów.

Leonard Ellerbe, dyrektor zarządzający Mayweather Promotions, powiedział o tym w rozmowie z serwisem MMA Junkie.

– Wydaje mi się, że idzie mu całkiem dobrze. Myślę, że z pieniądzmi ze zbliżającej się walki, Floyd stanie się jednym z trzech sportowców na świecie, obok Michaela Jordana i Tigera Woodsa, którzy zarobili ponad miliard dolarów.

Wraz ze zbliżająca się wypłatą Mayweather trafi zapewne ponownie na listę magazynu „Forbes”, z której zniknął po przejściu na sportową emeryturę, a wszystkie powyższe wyliczenie wyglądają niezwykle interesująco, szczególnie w kontekście problemów boksera z amerykańskim urzędem skarbowym, któremu Floyd zalega 22 miliony dolarów.

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Paige VanZant wyda swoją biografię

Paige VanZant, zawodniczka organizacji UFC, zdecydowała się na wydanie książki.  Będzie to autobiografia młodej fighterki, która pokaże jej drogę

Read More...

KSW z nowym partnerem telewizyjnym w Irlandii

Tuż przed zbliżającą się wielkimi krokami galą KSW 40, do której dojdzie 22 października w Dublinie, organizacja ogłosiła podpisanie

Read More...

Georges St-Pierre inwestuje w e-sport

Georges St-Pierre, pochodzący z Kanady były mistrz organizacji UFC, który już niedługo powróci do oktagonu, by zmierzyć się z

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu