UFC Fight Night: Nelson vs. Ponzinibbio na Extreme Sports Channel

In Media, Transmisje On

UFC Fight Night: Nelson vs. Ponzinibbio na Extreme Sports Channel

W niedzielny wieczór, za sprawą UFC, Glasgow stanie się stolicą światowego MMA. Na karcie głównej UFC Fight Night zmierzą się: Gunnar Nelson vs. Santiago Ponzinibbio, Joanne Calderwood vs. CynthiaCalvillo, Stevie Ray vs. Paul Felder, Jack Marshman vs. Ryan Janes, KhalilRountree vs. Paul Craig, James Mulheron vs. Justin Willis.

W walce wieczoru zobaczymy utytułowanego parterowca Gunnara Nelsona, którego w ostatnich czterech walkach zatrzymał tylko pretendent do walki o pas, Damian Maia. Naprzeciw Islandczyka stanie argentyński specjalista od uderzeń, Santiago Ponzinibbio. Stylistycznie to dwaj zupełnie różni zawodnicy.Agresywny zawodnik z Ameryki Południowej prócz solidnej stójki posiada też bardzo wysokie umiejętności z zakresu tzw. defensywnych zapasów i jeśli Nelson nie przeniesie szybko walki do parteru może go czekać bardzo ciężka przeprawa i stopniowe wypunktowywanie, które może zakończyć się ciężkim nokautem z rąk Ponzinibbio. Którego z zawodników wygrana znacznie przybliży do walki o pas?

W słomkowej kategorii kobiecej utalentowana Cynthia Calvillo zmierzy się z Joanne Calderwood. Dla Calvillo to już trzecia walka w tym roku dla UFC. Jej rekord jest nieskazitelny, a dwie poprzednie walki wygrała przez poddanie. Trenująca w Tristar Gym Calderwood zapowiada rywalce piekło w swoim rodzinnym mieście, twierdząc, że ostatnia porażka z Jessicą Andrade dała jej wiele do myślenia i pomogła spojrzeć na słabe strony. Czy zdeterminowana Szkotka zrobi pierwszą rysę na rekordzie Calvillo?

W kategorii lekkiej Stevie Ray podejmie Paula Feldera. Obaj znani są z charakteru do walki oraz preferują wymiany stójkowe, co zapowiada wojnę w tej płaszczyźnie. Agresja i szeroki wachlarz technik będą po stronie Feldera, natomiast szybkość i taktyka to domeny Raya, który jeśli nie będzie się wdawał w mordercze wymiany, trzymając rywala na dystans może wygrać ten pojedynek. Czy będziemy świadkami nokautu wieczoru?

Doświadczony Walijczyk Jack Marshman stanie naprzeciwko Kanadyjczyka Ryana Janesa w kategorii średniej. Walijczyk po swojej stronie będzie mieć kibiców, kondycje, szybkość oraz umiejętności parterowe. Jego przeciwnik będzie bronił sprowadzeń starając się trafiać rywala. Obaj w UFC stoczyli po dwie walki, mając po jednym zwycięstwie i jednej porażce na koncie – który z nich zapisze drugie zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie?

Paul Craig i Khalil Rountreeto kolejna walka na karcie głównej, tym razem w kategorii półciężkiej. Dla Amerykanina przygoda z UFC nie rozpoczęła się dobrze – dwie pierwsze walki przegrał, w trzeciej dopiero poznał smak wygranej. Szkot natomiast w ostatniej swojej walce uległ rywalowi, co może zapowiadać chęć odegrania się, tym bardziej że będzie go nieść doping własnej publiczności. Mający bardzo ciężki cios Rountree z pewnością będzie polował w stójce na rywala, który schodząc do parteru zechce tam rozprawić się z Amerykaninem. Jaka płaszczyzna okaże się zwycięska w tym pojedynku?

UFC Fight Night Nelson vs. Ponzinibbio 16 lipca o 21:00
Powtórki: 18lipca o 21:00 i 21 lipca o 22:00

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

UFC z nowym partnerem z branży hotelarskiej

Organizacja UFC ogłosiła podpisanie umowy o współpracy marketingowej z marką Motel 6, wiodącym dostawcą usług noclegowych na terenie USA

Read More...

FEN 23 na antenach Polsatu

12 stycznia w Lubinie odbędzie się gala Fight Exclusive Night 23, którą będzie można oglądać na antenach Polsatu. Poniżej

Read More...

Cage Warriors przedłuża współpracę z UFC Fight Pass

Brytyjska organizacja Cage Warriors ogłosiła przedłużenie swojej współpracy z marką UFC, dzięki której przez najbliższe trzy lata fani będą

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu