Rekordowa oferta sponsorska na walkę Mayweathera z McGregorem

In Marketing, Sponsoring On

Rekordowa oferta sponsorska na walkę Mayweathera z McGregorem

Serwis ESPN dotarł do oferty sponsorskiej, która jest rozsyłana do różnych firm przez agencję WME-IMG, właściciela organizacji UFC. Zgodnie z tą ofertą, aby zostać głównym sponsorem walki Floyda Mayweathera i Conora McGregora należy wyłożyć 10 milionów dolarów.

Jest to prawie dwa razy więcej niż zapłacono za podobną umowę w przypadku walki Mayweather vs. Pacquiao, która odbyła się w roku 2015. Wówczas główny sponsor wydarzenia wyłożył na nie 5,6 miliona dolarów i była to najwyższa tego typu umowa w historii boksu.

W aktualnej ofercie za kwotę 10 milionów dolarów sponsor będzie mógł zaprezentować swoje logo na środku ringu, w dwóch narożnikach, w których nie będą pokazywani zawodnicy oraz na linach. Dodatkowo w pakiecie otrzyma bilety o wartości 500 tysięcy dolarów. W ramach umowy logo sponsora będzie się wyświetlać także na ekranach w trakcie transmisji w pierwszej minucie każdej rundy walki.

Dwa narożniki, w których będą występować zawodnicy zostały wycenione osobno, na 5 milionów dolarów każdy.

Gdyby udało się sprzedać cały pakiet sponsorski za 20 milionów dolarów byłaby to największa taka sprzedaż w historii sportów walki.

 

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

UFC Fight Night 128 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów i oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight

Read More...

Przedstawiciele IMMAF na konwencji SportAccord

Przedstawiciele organizacji International MMA Federation zostali zaproszenie na konwencję SportAccord, która odbywa się właśnie w Bangkoku. Jest to doroczne

Read More...

ESPN i FOX w grze o prawa telewizyjne do gal UFC

W tym roku wygasa umowa dotycząca praw telewizyjnych pomiędzy UFC i grupą Fox, która została podpisana prawie siedem lat temu.

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu