Rekordowa oferta sponsorska na walkę Mayweathera z McGregorem

In Marketing, Sponsoring On

Rekordowa oferta sponsorska na walkę Mayweathera z McGregorem

Serwis ESPN dotarł do oferty sponsorskiej, która jest rozsyłana do różnych firm przez agencję WME-IMG, właściciela organizacji UFC. Zgodnie z tą ofertą, aby zostać głównym sponsorem walki Floyda Mayweathera i Conora McGregora należy wyłożyć 10 milionów dolarów.

Jest to prawie dwa razy więcej niż zapłacono za podobną umowę w przypadku walki Mayweather vs. Pacquiao, która odbyła się w roku 2015. Wówczas główny sponsor wydarzenia wyłożył na nie 5,6 miliona dolarów i była to najwyższa tego typu umowa w historii boksu.

W aktualnej ofercie za kwotę 10 milionów dolarów sponsor będzie mógł zaprezentować swoje logo na środku ringu, w dwóch narożnikach, w których nie będą pokazywani zawodnicy oraz na linach. Dodatkowo w pakiecie otrzyma bilety o wartości 500 tysięcy dolarów. W ramach umowy logo sponsora będzie się wyświetlać także na ekranach w trakcie transmisji w pierwszej minucie każdej rundy walki.

Dwa narożniki, w których będą występować zawodnicy zostały wycenione osobno, na 5 milionów dolarów każdy.

Gdyby udało się sprzedać cały pakiet sponsorski za 20 milionów dolarów byłaby to największa taka sprzedaż w historii sportów walki.

 

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Organizacja FEN wraca do Wrocławia

Po udanej gali FEN 19, która odbyła się 14 października we Wrocławiu, organizacja Fight Exlusive Night kolejny raz odwiedzi

Read More...

Andrzej Fonfara ambasadorem forBET

Andrzej Fonfara, polski pięściarz, który w swojej karierze stoczył 35 zawodowych walk, wygrywając 29 z nich, z czego 17

Read More...

Fight Nights Global myśli o podboju USA

Chociaż Rosyjska organizacja Fight Nights Global działa na rynku od 2010 roku, do tej pory skupiała się na funkcjonowaniu

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu