Powstanie pomnik Feliksa Stamma

In Boks, Inne dyscypliny On
- Updated

pomnik Feliksa Stamma

Pod koniec roku 2009, w 108 rocznicę urodzin „Papy” Stamma, w gronie mistrzów olimpijskich, zawodników, trenerów, znakomitych osobistości i sympatyków sportu odbyło się uroczyste otwarcie Fundacji im. Feliksa Stamma.

Założycielką i prezesem Fundacji jest prawnuczka Feliksa Stamma – Paula Joanna Stamm.  Natomiast jednym z ważnych celów Fundacji jest podniesienie rangi corocznego Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma, który odbywa się w Warszawie ku czci i pamięci wielkiego Trenera.

Jakiś czas temu narodziła się również idea postawienia pomnika Feliksa Stamma, który już niedługo może powstać w Warszawie. Jak powiedziała na łamach „FightExpert Magazine” Paula Joanna Stamm:

– Jestem szczęśliwa i dumna, że po trzech latach starań, decyzją Uchwały Rady m.st. Warszawy, otrzymałam zgodę na budowę pomnika mojego pradziadka, który stanie w godnym i reprezentacyjnym miejscu – w kolebce polskiego pięściarstwa, w samym sercu Warszawy nieopodal Hali Gwardii przy al. Jana Pawła II. To właśnie tutaj w 1953 roku odbyły się historyczne Mistrzostwa Europy w boksie, gdzie sportowe dzieci „Papy” Stamma w ciągu jednego dnia zdobyły 9 medali, w tym aż 5 złotych!

W kwietniu ogłoszono ogólnopolski konkurs rzeźbiarski na pomnik Feliksa Stamma i powołano komisję, która jesienie 2017 ma wyłonić zwycięską pracę.

– Pomnik ma być swoistego rodzaju symbolem, ma przypominać, inspirować i uczyć kolejne pokolenia młodych Polaków, że sport wychowuje, buduje charakter i kształtuje osobowość na całe życie – powiedziała prezes Fundacji. – To ważne, aby zachować pamięć o wielkim polskim autorytecie i wzorze do naśladowania. To nasza historia, tożsamość i tradycja którą trzeba propagować.

Budowę pomnika, który może powstać już w 2018 roku, może wesprzeć każdy chętny.

– Każdy Polak będzie mógł stać się budowniczym pomnika ich ukochanego Trenera poprzez wykupienie cegiełki charytatywnej, którą przygotowała moja Fundacja. Cegiełki są o różnych nominałach ( 5 wersji w 5 kolorach jak koła olimpijskie). Gorąco zapraszam całą Polskę do aktywnego uczestnictwa w naszej zbiórce publicznej. Uruchomiono na ten cel specjalne konto bankowe na które każdy może wpłacić dowolną kwotę za co będziemy niezmiernie wdzięczni.

Bank MILLENNIUM Nr konta: 08 1160 2202 0000 0003 0825 3468

 

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

Paige VanZant wyda swoją biografię

Paige VanZant, zawodniczka organizacji UFC, zdecydowała się na wydanie książki.  Będzie to autobiografia młodej fighterki, która pokaże jej drogę

Read More...

KSW z nowym partnerem telewizyjnym w Irlandii

Tuż przed zbliżającą się wielkimi krokami galą KSW 40, do której dojdzie 22 października w Dublinie, organizacja ogłosiła podpisanie

Read More...

Georges St-Pierre inwestuje w e-sport

Georges St-Pierre, pochodzący z Kanady były mistrz organizacji UFC, który już niedługo powróci do oktagonu, by zmierzyć się z

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu