Powstanie pomnik Feliksa Stamma

In Boks, Inne dyscypliny On
- Updated

pomnik Feliksa Stamma

Pod koniec roku 2009, w 108 rocznicę urodzin „Papy” Stamma, w gronie mistrzów olimpijskich, zawodników, trenerów, znakomitych osobistości i sympatyków sportu odbyło się uroczyste otwarcie Fundacji im. Feliksa Stamma.

Założycielką i prezesem Fundacji jest prawnuczka Feliksa Stamma – Paula Joanna Stamm.  Natomiast jednym z ważnych celów Fundacji jest podniesienie rangi corocznego Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma, który odbywa się w Warszawie ku czci i pamięci wielkiego Trenera.

Jakiś czas temu narodziła się również idea postawienia pomnika Feliksa Stamma, który już niedługo może powstać w Warszawie. Jak powiedziała na łamach „FightExpert Magazine” Paula Joanna Stamm:

– Jestem szczęśliwa i dumna, że po trzech latach starań, decyzją Uchwały Rady m.st. Warszawy, otrzymałam zgodę na budowę pomnika mojego pradziadka, który stanie w godnym i reprezentacyjnym miejscu – w kolebce polskiego pięściarstwa, w samym sercu Warszawy nieopodal Hali Gwardii przy al. Jana Pawła II. To właśnie tutaj w 1953 roku odbyły się historyczne Mistrzostwa Europy w boksie, gdzie sportowe dzieci „Papy” Stamma w ciągu jednego dnia zdobyły 9 medali, w tym aż 5 złotych!

W kwietniu ogłoszono ogólnopolski konkurs rzeźbiarski na pomnik Feliksa Stamma i powołano komisję, która jesienie 2017 ma wyłonić zwycięską pracę.

– Pomnik ma być swoistego rodzaju symbolem, ma przypominać, inspirować i uczyć kolejne pokolenia młodych Polaków, że sport wychowuje, buduje charakter i kształtuje osobowość na całe życie – powiedziała prezes Fundacji. – To ważne, aby zachować pamięć o wielkim polskim autorytecie i wzorze do naśladowania. To nasza historia, tożsamość i tradycja którą trzeba propagować.

Budowę pomnika, który może powstać już w 2018 roku, może wesprzeć każdy chętny.

– Każdy Polak będzie mógł stać się budowniczym pomnika ich ukochanego Trenera poprzez wykupienie cegiełki charytatywnej, którą przygotowała moja Fundacja. Cegiełki są o różnych nominałach ( 5 wersji w 5 kolorach jak koła olimpijskie). Gorąco zapraszam całą Polskę do aktywnego uczestnictwa w naszej zbiórce publicznej. Uruchomiono na ten cel specjalne konto bankowe na które każdy może wpłacić dowolną kwotę za co będziemy niezmiernie wdzięczni.

Bank MILLENNIUM Nr konta: 08 1160 2202 0000 0003 0825 3468

 

Zainteresował Cię artykuł?

Udostępnij go znajomym na Facebooku, Twitterze lub w innych kanałach społecznościowych!

Podobne publkacje:

UFC Fight Night 128 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów i oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight

Read More...

Przedstawiciele IMMAF na konwencji SportAccord

Przedstawiciele organizacji International MMA Federation zostali zaproszenie na konwencję SportAccord, która odbywa się właśnie w Bangkoku. Jest to doroczne

Read More...

ESPN i FOX w grze o prawa telewizyjne do gal UFC

W tym roku wygasa umowa dotycząca praw telewizyjnych pomiędzy UFC i grupą Fox, która została podpisana prawie siedem lat temu.

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu