Patronat medialny

14 lipca 2016


Ostatni tydzień obfitował w wydarzenia związane z mieszanymi sztukami walki i rekordowymi sumami pieniędzy, które pojawiły się na stole. Było tego sporo, więc zestawienie zaczniemy od kwot najniższych, przy okazji zachowując chronologię wydarzeń.

Joanna Jędrzejczyk podczas gali finałowej The Ultimate Fightera 23 pokonał Caludię Gadelhę i po raz kolejny obroniła mistrzowski pas UFC. Za swój występ Asia otrzymał 210 tysięcy dolarów. Do tej wypłaty należy jednak doliczyć 50 tysięcy bonusu za walkę wieczoru i 40 tysięcy z umowy sponsorskiej z Reebokiem. Łącznie nasza zawodniczka otrzymała zatem 300 tysięcy dolarów. Jest to jak dotąd najwyższa wypłata dla polskiego zawodnika w UFC. Jest również prawdopodobnie najwyższa w całej historii polskiego MMA.  W zeszłym roku Joanna Jędrzejczyk pojawiła się w zestawieniu „Przeglądu Sportowego” wśród 50. najlepiej zarabiających sportowców w Polsce. Wówczas zajęła 47. lokatę, wygląda więc na to, że w tym roku może znacznie awansować.

Drugim ważnym, pod względem finansowym, wydarzeniem minionych dni był powrót do UFC Brocka Lesnara. W czasach swojej świetności to właśnie Brock był największą gwiazdą organizacji przyciągającą najwięcej kibiców do kupowania PPV. Powrót Lesnara został wyceniony przez UFC na 2,5 miliona dolarów. Tyle właśnie otrzymał za swój występ podczas gali UFC 200 były mistrz wagi ciężkiej. Jest to jak dotąd najwyższa kwota podstawowej wypłaty za walkę w historii organizacji. Tym wynikiem Brock pobił znacząco rekord Conora McGregora, który zainkasował za walkę równy milion dolarów.

Trzeci rekord finansowy w MMA padł tuż po gali UFC 200. To właśnie wtedy oficjalnie ogłoszono sprzedaż marki za okrągłe 4 miliardy dolarów! Jest to największa transakcja w historii sportu. Kwota 4 miliardów dolarów robi ogromne wrażenie w szczególności, gdy zestawimy ją z 2 milionami za jakie bracia Fertitta kupili podupadające UFC.

Ostatnim wydarzeniem na liście będzie nowy inwestor w singapurskiej organizacji ONE Championship. W tym jednak wypadku nie podano ile milionów ma zostać zainwestowane przez firmę Temasek w ONE, ale mówi się o ośmiocyfrowej kwocie. Co jednak robi duże wrażenie w tym przypadku to, że Temasek, państwowa spółka działająca w Singapurze, zarządza aktywami, których wartość wynosi ponad 420 miliardów dolarów.

mmabiznes.pl

1 komentarz:

  1. Średni artyjuł, średnio napisany, sporo błędów... ale brawa za dobre chęci

    OdpowiedzUsuń