Nogueira o swoim biznesie i planach emerytalnych

In Aktualności On

Prowadzenie klubów treningowych przez byłych lub obecnych zawodników mieszanych sztuk walki nie jest niczym nowym i wydaje się być dość naturalną drogą zawodową po zakończeniu lub w trakcie kariery sportowej. Również na polskim podwórku możemy znaleźć takie przykłady: Paweł Nastula i jego Nastula Club, Tomasz Drwa i Szkoła Walki Drwala, Damian Grabowski i Lutadores Opole czy Michał Kita i MMA Warriors Zabrze.

W USA jedny z badziej znanych klubów jest zapewne Xtreme Couture, byłego mistrza UFC Randy’ego Couture’a. Natomiast w Brazylii będzie to Team Nogueira, również byłego mistrza UFC i Pride Antonio Rodrigo „Minotauro” Nogueiry. Wygląda jednak na to, że skala brazylijskiego przedsięwzięcia jest zdecydowanie największa. W ostatnim wywiadzie dla lokalnego portalu AG Figt Nougeira powiedział:
Aktualnie jestem skupiony na prowadzeniu mojej sieci klubów. To wspaniała praca. Mamy 9 tysięcy uczniów w 32 różnych lokalizacjach.
Warto wspomnieć, że jeden z klubów spod szyldu Nougeira znajduje się nawet w Dubaju.
W tej samej rozmowie były mistrz wagi ciężkiej odniósł się również do swojej kariery sportowej:
Wiem, że nie będę walczył wiecznie. Planuje zakończyć moją karierę z końcem 2015 roku. Daję sobie zatem jeszcze jeden rok, tyle zapewne zniesie jeszcze mój organizm.
Wygląda więc na to, że były mistrz oswaja się z myślą o końcu zawodowych walk, co sugerowano mu już po jego ostatnich ciężkich porażkach. Pytanie tylko czy UFC będzie skłonne zaproponować zawodnikowi jeszcze jedną pożegnalna walkę? 
mmabiznes.pl 
fot. blackhouseteamnogueira.com  

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Leave a reply:

Mobile Sliding Menu