Różne ścieżki kariery poza MMA

In Aktualności On

Kariera sportowa, szczególnie w tak kontuzjogennym sporcie jak MMA, może trwać bardzo krótko. Nic zatem dziwnego, że zawodnicy próbują już w trakcie jej trwania zabezpieczyć się na przyszłość otwierając sobie inne drogi aktywności zawodowej. Dobrym przykładem może tu być Ronda Rousey czy Randy Couture, którzy walcząc pod banderą UFC rozpoczęli pracę w przemyśle filmowym. Dobra promocja i wykreowanie własnego nazwiska jako silnej marki, może zaowocować w przyszłości spokojną emeryturą po zakończeniu sportowej kariery. 

Wygląda na to, że podobnie myśli również inna znana zawodniczka UFC Miesha Tate, która poszła w ślady Donalda Cerrone i podpisała umowę z KHI Management, firmą menadżerską reprezentującą sportowców.

W rozmowie z portalem MMAJunkie Tate powiedziała jaki cel jej przyświeca:

Chcę zbudować własną markę, wyjść poza świat MMA i stać się znanym nazwiskiem, a KHI właśnie na tym się skupia. Nie chcę się ograniczać, mam swoje plany i pomysły. Myślę, że KHI pomoże mi w rozwinięciu się na wielu różnych polach aktywności.

Pewnego dnia, gdy fizycznie nie będę już zdolna do walki, chcę mieć zabezpieczenie. Nie chcę myśleć jedynie o tu i teraz. Myślę, że to błąd popełniany przez wielu zawodników. W MMA kariera trwa bardzo krótko. Nie widzę siebie walczącej w wieku 40 lat, dlatego pracuję nad jakąś zmianą.

mmabiznes.pl

fot. flickr.com

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Leave a reply:

Mobile Sliding Menu