W którym regionie Polski MMA najczęściej gościło w mediach?

In Aktualności On

Media regionalne, znacznie wcześniej niż ogólnopolskie, zaczęły w szerokim zakresie informować o wydarzeniach związanych z MMA. Do dziś blisko połowa doniesień o wszechstylowej walce wręcz pochodzi właśnie z województw. Lokalne gale mogą liczyć na wsparcie „swoich” dziennikarzy, a zawodnicy MMA stają się osobami znanymi w regionie – coraz częściej pojawiają się i wygrywają w rankingach sportowców i różnego rodzaju plebiscytach.

Rok 2014 już teraz wygląda niezwykle ciekawie pod względem  regionalnych gal MMA, które się odbyły, i które są zaplanowane. Czy przełoży się to również na medialne wyniki całego roku? Zobaczymy. Na razie przypomnijmy sobie jak sytuacja wyglądała w roku ubiegłym.
Zestawienie wszystkich informacji z mediów regionalnych z 2013 roku pokazuje, w którym województwie MMA jest najbardziej medialne i czy wydarzenia, zawodnicy i gale z danego regionu wpływają na ten wynik. Najlepsze w zestawieniu okazało się województwo warmińsko-mazurskie, co ewidentnie wskazuje, że Mamed Chalidow i Arrachion Olsztyn królują na mapie Polski, pomimo braku gal KSW w regionie. Drugie miejsce zajęło województwo pomorskie i tu Ergo Arena oraz KSW miały swój znaczący udział w wygenerowaniu wyniku – w ponad połowie informacji pojawiła się marka największej organizacji w Polsce. Trzecie miejsce należy do Wielkopolski, w której sporą popularnością cieszą się sportowcy z Ankosu Zapasy Poznań, szczególnie Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot.
Jacek Łosak
mmabiznes.pl
Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z około: 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej, 3500 źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

 

You may also read!

GliwiceKSWgalakibice

Piąta gala KSW w Gliwicach

Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 89 organizacja KSW po raz piąty pojawi się w Gliwicach. W walce wieczoru dojdzie

Read More...
almma

ALMMA 237 Bochnia

Na początku grudnia Amatorska Liga MMA zawita ze swoim kolejnym wydarzeniem do Bochni. 2 grudnia 2023 r. zapraszamy na kolejną

Read More...

Mateusz Rębecki: „Bonus w UFC jest gamechangerem”

Mateusz Rębecki. Fot. instagram.com/rebeasti Mateusz Rębecki wygrał niedawno trzecią walkę w oktagonie UFC. Polak pokonał rywal

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu